BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY

Biebrzański Park Narodowy to miejsce które koniecznie musisz odwiedzić! Jest to największy park narodowy w Polsce o unikalnych walorach przyrodniczych. Jest to miejsce niezwykłego ptasiego spektaklu, nad Biebrzą bywa ich aż około 250 gatunków!

TRASY ROWEROWE

Proponujemy korzystanie z tras rowerowych (jest ich kilka), utworzonych przez Urząd Miasta i Biebrzański Park Narodowy.

OKOLICA

Obok nas znajduje się miejska plaża z pomostem i wydzielonym kąpieliskiem. Jest tam również boisko do siatkówki i piłki nożnej. Dzieci mogą bawić się na urządzonym dla nich placu zabaw.

WĘDKARSTWO

Zapalonych wędkarzy zapraszamy na łowienie ryb. Ponieważ Biebrza jest najczystszą rzeką w Polsce, można w niej złowić wspaniałe okazy szczupaków, lina, suma, leszcza itp. Amatorom wędkowania oferujemy łodzie, do dyspozycji przez cały dzień.

TWIERDZA OSOWIEC

W Osowcu Twierdzy (5km od Goniądza) przewodnik ciekawie opowie o systemie fortyfikacyjnym carskiej twierdzy. Wokół Biebrzy biegnie system fortyfikacyjny z czasów II wojny światowej. Można zobaczyć schrony w dobrym stanie.

PRZYRODA

Zapraszamy pasjonatów przyrody – można zobaczyć ciekawe okazy flory i fauny biebrzańskiej. Ilość ptactwa przyciąga wielu miłośników, nie tylko ornitologów. Tu możesz zobaczyć czarnego bociana, czaple, żurawie, stada batalionów i te gatunki ptaków i roślin, które nie występują, lub bardzo rzadko występują w innej części Polski (np. podejźrzon księżycowy, maluteńki storczyk i ozorka zielona), rośliny wodne, takie jak grążel żółty, moczarka kanadyjska oraz kropidło wodne. Z platformy widokowej można zaobserwować o zmroku (w okresie od kwietnia do połowy maja) prawdziwe misterium- kilkanaście samców dubeltów (z rodziny bekasów) odbywa tu wspólne toki. Interesujące są także toki batalionów. Biebrza jest rzeką meandrującą, pełno tu rozlewisk, starorzeczy porosłych trzcinami. Tam jest prawdziwy raj dla ptaków.